כותבים מחזה עם גורן אגמון

יש לך רעיון? מעוניין/ת לממש? את/ה מוזמן/ת לסדנת כתיבת מחזות לכותבים מתחילים או מתקדמים.

סדנת הכתיבה מורכבת מקבוצה של 6-7 תלמידים ובה בלימוד שיטתי של המבנה הדרמטי של המחזה, תוך תרגול כתיבה בשיעור ובבית. הסדנה כוללת 18 מפגשים (פעם בשבועיים) בני שלוש שעות. 

במהלך החלק הראשון של הסדנה התלמידים יקראו את התרגילים והסצנות שכתבו בבית, וכך נוכל לפרק ולהבין הלכה למעשה את יסודות המבנה הדרמטי (קונפליקט מרכזי, מבנה הסצנה, פיתוח העלילה, בניית הדמויות וכד').

נשלב בשיעור קריאה משותפת של מחזה קלאסי אשר ידגים וימחיש את השימוש והיישום של חוקי הדרמה. נתעכב גם על היבטים טכניים של פורמט המחזה.

בחלק השני של הסדנה, התלמידים יתמקדו במחזה שלהם. התלמידים יוכלו לבחור בין מחזה באורך מלא או מחזה קצר. נקרא בסדנה חלקים מהמחזות ונעקוב אחריהם באופן פרטני, נדון בבעיות בהם אנו נתקלים בתהליך הכתיבה, ניתן הערות, רעיונות וטיפים. הסדנה כאמור מבוססת על תמיכה קבוצתית המסייעת לתהליך הלימוד – הן של הכותב והן של השומע – וזהו כוחה של סדנה מסוג זה.

השיעורים מתקיימים ברעננה בשעות אחה"צ המאוחרות – ערב, ניתן גם להצטרף לשיעורים אונליין. קבוצה חדשה תתחיל אחרי חול המועד פסח 2024. היום בשבוע ייקבע בהמשך.

לקבלת פרטים נוספים על השיעורים, שיחת ייעוץ קצרה או לפרטים על שיעורי כתיבה פרטיים ניתן ליצור קשר דרך הטופס.

 


אודות גורן אגמון

גורן אגמון היא מהמחזאיות הותיקות בישראל. כלת פרס ראש הממשלה לסופרים ומחזאים (2007) ומחזאית השנה (2001), בעלת ניסיון רב בלימוד וליווי מחזאים באוניברסיטת תל אביב, סדנאות הבמה, תאטרונטו, פסטיבל תיאטרון קצר, פסטיבל עכו ועוד. עוד אודות גורן אגמון.


תלמידים מספרים

סוד ההצלחה של גורן הוא בגודל הקבוצה. היא לא מתפתה לקחת עוד ועוד תלמידים, כי אז הכל מאד כללי ותיאורטי. כשלומדים בקבוצה קטנה, יש זמן בכל שיעור לכל תלמיד. זמן לתרגל נושא חדש וזמן להתקדם בפרויקט אישי. זמן להקריא, לשאול שאלות, להתלבט והכל חשוב – לקבל יחס לכל עניין ולו הקטן ביותר. כל מה שלמדתי בכתיבה, למדתי מגורן. למדתי מהביקורת הבונה, מהתיחסות לפרטים הכי קטנים, מהחשיבה בקול רם שלה על הדמויות שלי והקונפליקטים שלי והחולשות שלי והחוזקות שלי. כאשר יש זמן להקריא קטע מהפרויקט האישי ולקבל עליו ביקורת – אפשר לצמוח באמת.
עינת, שוהם


ללמוד עם גורן כתיבה זה לדעת שאתה בידיים טובות. גורן היא המקצועית ביותר בתחומה, ועם קבלות. היא עניינית, יסודית ואכפתית, נותנת יחס אישי וממוקד לכל משתתף. הלמידה היא חווייתית ואינטראקטיבית, כוללת תרגילים מותאמים לכל אחד והכוונה ממוקדת החל משלב הרעיון ועד לשלב איתור תקלות בדיאלוגים. אני ממליץ לכל אחד שחושב לכתוב תסריט או מחזה – ללמוד אך ורק אצל גורן אגמון. באחריות!
יונתן, ראשון לציון


מה שמיוחד ושונה בשיעורים של גורן אגמון זו היכולת שלה באמת לעזור לך למצוא את הקול שלך.
כל מה שהיא מלמדת זה במטרה לתת לך כלים לשיטת עבודה, מתודה, שיהיה לך קל להפוך את הרעיון לסיפור ואז למחזה דרמטי שזה כל כך לא אותו דבר… לי אישית היא גרמה להתאהב שוב בתהליך הכתיבה. בתהליך, ולא רק בתוצאה.

עדי, חולון

ליצירת קשר ופרטים נוספים.